„Śląska Guernica” to mój symboliczny obraz dla upamiętnienia Tragedii Górnośląskiej – dramatyczny ciąg historii i wciąż niedostatecznie obecny w świadomości społecznej rozdziałów historii XX wieku. Obraz łączy malarstwo narracyjne z ekspresją symbolu, stając się wizualnym świadectwem pamięci, tożsamości i wykorzenienia. Czytaj dalej „Śląska Guernica” – obraz jako akt pamięci – proces twórczy
Moje emocje/ artykuły
Wystawa w Oświęcimskim Centrum Kultury – osobista opowieść o pamięci, wojnie i przebudzeniu
Do 8 lutego 2026 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentuję wybór moich prac, które od kilku lat stanowią najważniejszy nurt mojej twórczości. Jest to wystawa szczególna – nie tylko ze względu na miejsce, ale przede wszystkim na ciężar tematów, które podejmuję. Czytaj dalej Wystawa w Oświęcimskim Centrum Kultury – osobista opowieść o pamięci, wojnie i przebudzeniu
Labirynt Surrealizmu – Metafizyczne Wizje
Świat po utracie niewinności | Oświęcimskie Centrum Kultury. „Labirynt Surrealizmu – Metafizyczne Wizje. Świat po utracie niewinności”, Wernisaż wystawy odbędzie się 8 stycznia 2026 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury. To kolejna moja wystawy malarstwa i grafik cyfrowych. Czytaj dalej Labirynt Surrealizmu – Metafizyczne Wizje
Być naprawdę widzianym. Gran Galà Premio Artista d’Europa 2025 w Wenecji
5 grudnia 2025 roku Wenecja po raz kolejny stała się miejscem, w którym sztuka współczesna nie była jedynie eksponowana, lecz realnie przeżywana. Czytaj dalej Być naprawdę widzianym. Gran Galà Premio Artista d’Europa 2025 w Wenecji
Wenecja: mój udział w kolektywnej wystawie „ArTour” i dialog ze sceną włoskich mediów sztuki
6 grudnia 2025 roku w Wenecji, w historycznej przestrzeni galerii Artespaziotempo w dzielnicy Ghetto, odbył się podwójny wernisaż o szczególnym znaczeniu dla współczesnej sztuki europejskiej. Czytaj dalej Wenecja: mój udział w kolektywnej wystawie „ArTour” i dialog ze sceną włoskich mediów sztuki