<
surrealizm, malarstwo olejne, Dariusz Witold Mierzwa, Art Graficom,

Arcadia Art (Berlin) recenzja;

Galeria Arcadia Art współpracuje z ugruntowaną i stale rozwijającą się siecią artystów, kolekcjonerów, kuratorów i dealerów sztuki na świecie.

Wspólne projekty, w tym aukcje, wystawy, wizyty studyjne i inne wydarzenia, uzasadniają szczególne połączenie między artystami a Galerią Arcadia Art.

„Mój bardzo osobisty pogląd zawsze kieruje moim wyborem dzieł, więc nie jest oferowane żadne dzieło sztuki, którego nie nabyłbym dla siebie. Sztuka była mi przekazywana od dziecka. Jest dla mnie oczywiste, że człowiek nie żyje samym chlebem i że sztuka jest również źródłem życia. Jako historyk sztuki pozwalam na oglądanie prezentowanych dzieł sztuki w odpowiedni sposób, łącząc w ten sposób pasję z zawodem.”

Dr. Martin Kirves

Przygotowana recenzja dla surrealistycznego malarstwa Dariusza Witolda Mierzwa w Galerii Balthasart w Paryżu, przy 25 rue du Petit Musc;

Dariusz Witold Mierzwa, surrealizm, sztuka emocji, malarstwo

Rzuć pierwszym spojrzeniem na przygotowane porfolio. Jakie jest twoje pierwsze wrażenie?

Na pierwszy rzut oka prace przekazują głębokość, która zaprasza do dalszych refleksji. Rozkład, geneza i czas, w którym oba te zjawiska mają miejsce, to główne tematy, które stają się obecne.

Jak oceniasz technikę artysty (pod względem kolorów, kształtów, tekstury i rozmiaru)? Jakie są twoje myśli na temat użytego materiału, medium i procesu?

Prace Chloe posiadają ziemistą paletę, z niebieskim nieba i wody oraz żółtym słońca ukrytymi w nich. W rezultacie kolory wydają się bardzo zrównoważone, a jednocześnie ekscytujące. To napięcie równoważone jest amalgamatą abstrakcji i figuracji. Pozostałe obrazy używają 'magicznych’ błękitów i zieleni surrealizmu, gdzie kolory zręcznie przenikają się nawzajem.

Jakie są mocne strony artysty?

Oprócz przekonujących umiejętności technicznych, prace charakteryzują się głębokim symbolizmem, który reflektuje nad czasem, stawaniem się i przemijaniem. Ponadto artysta czerpie kreatywnie z wizualnego języka surrealizmu, inspirując się Salvador Dali i Giorgio de Chirico, nie kopiując ich jedynie.

surrealizm, Dariusz Witold Mierzwa, Art Graficom, malarstwo

Jak uważasz, na czym powinien się skupić Dariusz, aby dalej się rozwijał?

Stosunek między figuratywnym, a abstrakcyjnym mógłby być rozwinięty jeszcze bardziej, aby stworzyć silne kontrasty z jednej strony i fuzje z drugiej, zwiększające napięcie obrazu.

Jaka jest twoja ulubiona praca wśród przedstawionych do recenzji?

Moją ulubioną pracą jest podróż Chloe przez czas i przestrzeń. Dalsze rozwinięcie symboliki zapożyczonej od surrealizmu pogłębiłoby treść prac. Ambiwalencja między figuratywnym a abstrakcyjnym również przyczynia się do tej symboliki, gdy formy topią się i odradzają.

surrealizm, Dariusz Witold Mierzwa, Art Graficom, malarstwo,

Czy uważasz, że prace artysty są aktualne dzisiaj? Do czego odnosi się portfolio/seria?

Dzieła są bardzo aktualne, ponieważ pozwalają nam reflektować nad najważniejszymi kwestiami naszych czasów, nie w inwazyjny sposób, ale poprzez otwieranie przestrzeni do myślenia poprzez subtelny symbolizm.

Kogo artysta mógłby obserwować lub studiować, aby zyskać więcej inspiracji?

Oprócz surrealizmu, sztuka niemieckiego romantyzmu autorstwa Caspara Davida Friedricha mogłaby także być źródłem inspiracji.

surrealizm, malarstwo, Dariusz Witold Mierzwa,

Jak uważasz jaki jest szacowany potencjał rynkowy artysty i dlaczego?

Potencjał tkwi w tym, że artysta tworzy obrazy skłaniające do refleksji, które można oglądać wielokrotnie. Myślę, że założone ceny prac są rozsądne, chociaż widzowie przekonani do dzieł sztuki z pewnością byliby skłonni zapłacić więcej.

Gdzie widzisz miejsce, gdzie artysta może znaleźć swoją publiczność?

Samodzielne wystawy byłyby oczywiście doskonałym sposobem na generowanie uwagi.

Czy rozważasz współpracę z artystą?

Niestety nie, moja galeria jest zbyt mała.


Dr. Martin Kirves – Galeria Arcadia Art

Zainteresowany współpracą, zakupem obrazu, wydruku FineArt, czy masz pytania? Skontaktuj się ze mną, a chętnie odpowiem na Twoje pytania. Wypełnij formularz kontaktowy lub wyślij bezpośrednią wiadomość na adres: twoj_email@example.com.

To jest ukryta treść.